O Nas

Natura –  Nasza inspiracja!

51179ce20f8d5Jedna chwila. Jedno spojrzenie. Jedna wizja. Oto początek zmian.

Ogromna przestrzeń 10 hektarów pól na  mazowieckich równinach, ukształtowana przez  miękkie mokradła i otoczona wypukłymi ramionami  rosnących tu drzew, jest ostoją dla jednego z  najbardziej dostojnych ptaków Europy, bociana.

Te cenne, zagrożone od XIX wieku ptaki, można tu spotkać co roku, gdy po powrocie z afrykańskiej migracji budują wysoko swoje gniazda i odpoczywają w Ekwosie, wygrzewając się w letnim słońcu.

51179ddcea297Lata obserwacji stopniowo przekształciły się w lata podziwu dla łagodnego piękna i spokoju tego miejsca, będącego schronieniem tych eleganckich i rzadkich ptaków. Potrzebę ochrony tego miejsca i chęć podzielenia się miłością do natury z innymi ludźmi przyniosła chwila – przebłysk wizji. Wizji, która sprawiła, że powstał Ekwos.

Ekwos został zaprojektowany z myślą o ekologii, dlatego ciepłą wodę uzyskujemy dzięki energii słonecznej, a podstawowym surowcem wykorzystywanym do ogrzewania ponad 6000 m2 są baloty słomy. Dzięki farmie i ekologicznym sadom nasi goście mogą spróbować świeżych jaj, owoców, marynat, domowego koziego sera, szarlotki i pysznego pieczystego.

Ekwos wszystkim entuzjastom sportu i przyrody umożliwia odkrywanie środowiska w bardziej surowym, naturalnym stanie. Mogą galopować na naszych dzielnych koniach przez zarośnięte pola i podmokłe, błotne ścieżki.

51059cb698d16Naszym celem jest utrzymanie Ekwosu w jego  naturalnej formie, tak aby dla naszych gości z całego  świata, reprezentujących różne kultury pobyt tu był  okazją do powrotu do natury. Niezależnie od tego, czy  przyjeżdżają tu na konferencje, spotkania, zawody,  wesela lub jakiekolwiek inne imprezy, Ekwos jest  miejscem, w którym zawsze znajdą się bliżej natury.

Dowiedz się więcej o EKWOSIE:

 

Kontakt

Tel.: (48) 25 756 34 31
e-mail: ekwos@ekwos.com.pl

5110f81c54700

Karta Dużej Rodziny
EKWOS to miejsce przyjazne rodzinom.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.
Zobacz Ekwos w serwisie mojekonferencje.pl

UE