O Nas

Kim jesteśmy

EKWOS jest ekologicznie nastawioną firmą usług hotelowych w Polsce. Obecnie firma prowadzi centrum wypoczynkowo-szkoleniowe Bocianowe Podlesie i restaurację Kokoszka Smakoszka na mazowszu, w okolicach Warszawy.

Najwyższej jakości obsługa klienta jest głównym celem dla wszystkich członków zespołu EKWOS. Firma posiada reputację miejsca przyjaznego wszystkim gościom i ma na celu zapewnienie jak najlepszego serwisu na wszystkich płaszczyznach.

EKWOS to średnia, rodzinna, polska firma z misją stworzenia miejsca przyjaznego rodzinnie i biznesowi, które oferuje różnorodne możliwości rekreacyjne.

Właściciele

EKWOS – Piotr Parasiewicz jest w całości własnością rodziny Parasiewicz, a każdy z jej członków dzięki swemu doświadczeniu i umiejętnościom aktywnie przyczynia się do rozwoju spółki. Inż. Kazimerz Parasiewicz z wieloletnim doświadczeniem w rozruchach firmowych, wsparty przez małżonkę Dr. Inż. Wandę Parasiewicz (specjalista recyklingu przemysłu gumowego), doglądał budowy i rozruchu Bocianowego Podlesia. Obecnie, jego syn, dr hab. inż. Piotr Parasiewicz, ekolog rzek i biznesmen, wraz z małżonką Marią Parasiewicz (artysta malarz), synem Chrystianem (student zarządzania Akademii Leona Koźminńskiego) i córką Sylvią (studentką biotechnologii), wykorzystują doświadczenie wielulat podróży po świecie w uformowaniu stylu i przyszłości Bocianowego Podlesia. 

Historia

Firma EKWOS – Piotr Parasiewicz powstała w listopadzie 2003-go roku, kiedy zaczęto budowę 7500 m2 ośrodka o 93 pokojach na skraju lasu znanego jako Bocianowe. Planowany początkowo jako dom spokojnej starości, „Bocianowe Podlesie” zostało otwarte w maju 2010 roku jako centrum konferencyjne i rekreacyjne, dla ludzi różnych wieków i środowisk, biznesmenów, miłośników przyrody i rodzin. Zwierzęcy folwark stał się główną atrakcją, a w roku 2013 wyodrębniono także restaurację Kokoszka Smakoszka.